Novotný Lukáš (C), Gulda Tomáš, Štěpánek Jakub, Iláš Patrik, Hanus Jan, Burián David

Kašpar Lukáš (C), Konečný David, Kučera Petr, Voříšek Radim, Voříšek Dušan, Adamec Jiří

2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:3, 5:3, 5:4, 6:4

Popis rozhodující události

(chybějící opory, zlomové momenty, překvapivý výsledek zápasu)

13. kolo – 29. 8. 2015 – Holubice

Dnes jsme za dopoledního parného dne zavítali za modřickým soupeřem, ale na holubické kurty z důvodu konání M ČR v Modřicích.

1D – 1D Novotný L., Iláš P. x Kašpar L., Adamec J. (10:6, 10:7)

První dvojice byla z naší strany „slepená“. I tak jsme ale chtěli předvést dobrý výkon a soupeře potrápit. To se bohužel stávalo jen občas. Ačkoliv jsme v obou setech nějakou dobu se soupeřem drželi krok, na modřický debl jsme díky naší špatné mezihře dnes neměli. (1:0)

2D-2D Gulda T., Hanus J. x Voříšek R., Voříšek D. (10:5, 10:7)

Po předchozích, dobře odehraných, zápasech (a i absenci Marka) nastoupili do druhé dvojice bratři Voříškovi. Nicméně teď dobrý výkon bohužel nepřišel. Kluci se trápili hlavně s příjmem, pak i s náhrou a k dobrému zakončení se pořádně dostat nemohli. Takto to bylo v obou setech. (2:0)

1T-1T Novotný L., Štěpánek J., Burián D. x Kašpar L., Adamec J., Voříšek D. (3:10, 10:7, 9:10)

Opět po špatném začátku po dvojicích jsme chtěli soupeře dotáhnout. To se nám v prvním setu díky klidné a trpělivé hře, dobrém poli a bodujícím útokům dařilo a soupeři jsme povolili minimum bodů. Ve druhém setu ale soupeř chytil dech a set urval na svoji stranu. O třetí bojovaly obě sestavy, za stavu 9:9 proběhlo pár výměn, tu poslední jsme ale proměnili my. (2:1)

2T-2T Gulda T., Iláš P., Hanus J. x Konečný D., Voříšek R., Kučera P. (10:9, 6:10, 10:9)

Dotáhnout soupeřův mírný náskok mohlo naše druhé trio. A nemělo k tomu daleko. Bohužel první set těsně získal soupeř. Kluci ale ve druhém setu zabojovali, srovnali si „kopačky“ a i díky dobrému výkonu Davida se šlo do třetího setu. I zde na konci bylo několik výměn, kdy ale nedůrazným stylem hry jsme zazdili šanci na výhru. Velká škoda! (3:1)

3D-3D Štěpánek J., Burian D. x Konečný D., Kučera P. (9:10, 6:10)

Do lichých dvojic nastoupili „zbylí“ hráči. V prvním setu byla na našich hráčích vidět nenatrénovanost dvojic. I tak ale zabojovali a set těsně vyhráli. V druhém setu se už kluci srovnali (a trochu sehráli) a set s přehledem získali. (3:2)

1S-1S Hanus J. x Kašpar L. (10:9, 10:3)

Proti silnému soupeři chtěl Lukáš zabojovat a zkusit překvapit. V prvním setu se to i dařilo, bohužel přišlo několik chyb (podání, příjem) a soupeř si těsný závěr setu pohlídal. Ve druhém, ačkoliv se Lukáš snažil ještě zabrat, nedal Honza sebemenší šanci na zvrat zápasu. (4:2)

1T-2T Novotný L., Štěpánek J., Burián D. x Konečný D., Voříšek R., Kučera P. (8:10, 6:10)

V otočených trojicích kluci hráli dobře jak v mezihře, tak i na útoku. David svým razantním útokem prostřeloval soupeře v poli, k tomu Radim chytře útočil. Zasloužená výhra ve dvou setech. (4:3)

2T-1T Gulda T., Iláš P., Hanus J. x Kašpar L., Adamec J., Voříšek D. (9:10, 10:7, 10:5)

Pokud jsme chtěli myslet na zisk alespoň bodu, chtělo to tuto trojici vyhrát. Po bojovném výkonu obou sestav jsme nakonec první set získali my, v druhém ale soupeř zabral, my trochu povolili a šlo se do třetího. V tom nám došly „prášky“ a nedokázali jsme uhrát jediný bod. (5:3)

1D-2D Novotný L., Iláš P. x Voříšek R., Voříšek D. (8:10, 10:5, 7:10)

Kluci chtěli napravit první zápas dvojic. A to se jim dařilo. Až na pár malých chyb hráli v prvním setu dobře, i příjem se dost zlepšil. Set byl náš. V druhém ale bylo zas všechno jinak. Horší příjmy, horší náhry, lehký nebo zkažený útok. A kluci se začali trochu hádat. To jim asi prospělo, ve třetím se kluci opět zvedli a celkem v pohodě zápas dovedli k vítězství. (5:4)

2D-1D Gulda T., Hanus J. x Kašpar L., Adamec J. (10:9, 10:3)

K tomuto zápasu se těžko vracím. Po našem téměř jasném výkonu v průběhu prvního setu se stalo něco, co jsem dlouho nezažil. Vedli jsme 4:9!, přesto jsme set dokázali ztratit. Počínaje zkaženým servisem, tak pak hlavně díky Lukášovými mizernými náhrami jsme nedokázali dát ten jeden poslední bodík (jeden jsme sice dali, ale do hry zasáhl, nebo právě spíše nezasáhl, rozhodčí Mandát, který přestal najednou vidět vše kolem sebe (teče, dvojáky apod.) - přesto se mi ale po zápase omluvil, což mi je ale už prd platné). V druhém setu to byla z naší strany už pouze bída a jen bída. Prohráli jsme si to sami! (6:4)