2. kolo: SK Bělá x NK Rozvíz Slovan Ivanovice n. Hané

NK Rozvíz Slovan Ivanovice n. Hané

Domácí:

Petr Martin, Kašpar Lukáš, Horáček Petr, Líbal Marek, Kučera Petr, Židek Martin, Konečný David, Kalousek Daniel, Voříšek Radim, Voříšek Dušan

Hosté:

Zemánek Petr, Gürtler Tomáš, Trnka Dušan, Šamalík Martin,Deutsch Petr, Indra Pavel, Vémola Jaroslav, Dvorský Karel

Cca 20

0:3, 2:3, 2:4, 4:4, 4:6

2.      kolo – 11. 4. 2015 – Bělá

Za slunečného počasí jsme na první domácí zápas přivítali na antukových kurtech oddíl Ivanovic n. Hané.

1D-1D Voříšek R., Petr M. x Šamalík M., Deutsch P. (Indra P.)

Do první dvojice jsme nasadili nově složenou dvojici Petr M., Voříšek R., od které se čekal první bod. Ovšem nesehraností a špatnou mezihrou našich hráčů a bojovností a trpělivou hrou hostů nás přehráli ve dvou setech. 0:1

2D-2D Konečný D., Židek M. x Zemánek P., Gürtler T.

Do druhé dvojice jsme poslali další nově složenou dvojici Konečný D., Židek M., která mohla jen překvapit. Kluci hráli dobře a utkání bylo vyrovnané, Martin se do toho v prvním setu opřel a bodoval téměř ze všeho a zaslouženě první set vyhráli. Ve druhém ale přišli drobné chyby na příjmu, a tím horší útoky, které hosté chytali a trestali. 1:1 na sety. Ve třetím setu byla hra vyrovnaná, bohužel soupeř „urval“ poslední bod a v nejtěsnějším výsledku vyhrál. 0:2 a zápas začal kopírovat minulý týden. Opět jsme museli zabrat ve trojicích.

1T-1T  Kašpar L., Voříšek R., Líbal M. x Zemánek P., Deutsch P., Indra P. (Vémola J.)

I trojice jsme trochu pozměnili. Do té první nastoupil Kašpar L., Voříšek R., Líbal M. V prvním setu jsme se hodně trápili náhrou, což vedlo k chybám v útoku a prohraným prvním setem. Ve druhém jsme přestali kazit, hráli trpělivě a zaslouženě jsme s velkým rozdílem získali druhý set na naši stranu. Ve třetím setu jsme měli hned zkraje dvakrát smůlu. Poprvé vytlučený blok, který se nám vrátil o kolík zpět do kurtu, podruhé smeč odražená o zadní část skrčeného blokaře. Na to pak Lukáš dvakrát vyvalil útok a bylo po zápase. 0:3 a vypadalo to s námi velmi špatně.

2T-2T  Petr M., Kučera P., Voříšek D. x Gürtler T., Šamalík M., Dvorský K. (Trnka D.)

Do druhé trojice nastoupila sestava Petr M., Voříšek D. a „nově“ v poli Kučera P. Naši hráli v pohodě, dobře v poli a na útoku a zaslouženě vyhráli ve dvou setech a pro nás kontaktní zápas. 1:3.

3D-3D Kašpar L., Voříšek D. x Vémola J., Dvorský K. (Trnka D.)

Do třetí dvojice nastoupil Kašpar L. a Voříšek D. Přes mírné nesouhry v prvním setu jsme přeci jen hosty udolali, ve druhém jsme ale už nenechali nic náhodě a i díky skvěle hrajícímu Dušanovi udělali další bod a snížili náskok soupeře. 2:3.

1S-1S Kašpar L. x Zemánek P.

Do singlu nastoupil opět Lukáš proti zkušenému Petru Zemánkovi. Překvapení se ale nekonalo, Lukáš sice bojoval, soupeř mu ale nedal šanci srovnat skóre. 2:4

1T-2T  Kašpar L., Voříšek R., Líbal M. x Gürtler T., Šamalík M., Dvorský K.

Otočené trojice byla naše poslední šance na zisk alespoň bodu. V prvním setu hosté využívali Radimův blok a našich chyb na útoku. Ke konci setu se Radim prohodil s Lukášem na síti, což vedlo k lepší hře, ale první set se už nepodařilo zachránit. Ve druhém jsme pokračovali stejně jako na konci prvního, bojovností jsme soupeře přehráli a šlo se opět do třetího setu. Hrálo se opatrně na obou stranách, my jsme trpělivě čekali na chyby soupeře, které přišli a díky tomu zápas vyhráli. 3:4.

2T-1T Petr M., Voříšek D., Kalousek D. x Zemánek P., Deutsch P., Indra P. (Vémola J.)

Do této trojice místo Petra K. nastoupil náš dorostenec Kalousek D. S Dušanem hrál zodpovědně v poli a až na menší zaváhání Martina na útoku v druhé půlce druhého setu jasně zvítězili a srovnali utkání na 4:4

1D-2D Petr M., Voříšek R. (Horáček P.) x Zemánek P., Gürtler T.

Naše první dvojice Petr M., Voříšek D. mohla napravit zápas z prvních dvojic. Jenže Radim neměl prostě svůj den, trápil se na útoku, nebodoval. A tak se vyhrát prostě nedá. Ani střídání nepomohlo a 0:2 na sety a pro hosty první bod. 4:5

2D-1D Konečný D., Židek M. x Šamalík M., Deutsch P.

Zachránit nás mohla už jen druhá dvojice, která hrála dobře v prvním duelu.  V prvním setu ale kluci začali mít horší mezihru a těsně prohráli první set. Ve druhém vypadla Martinovi totálně forma, kazil a v tu chvíli bylo po zápase. 4:6.

Opět mizerný začátek utkání. Z předchozího zápasu jsme se vůbec nepoučili. Znovu jsme vyhráli pouze jednu dvojici! S tímhle přístupem budeme muset vyhrávat ne tři, ale všechny čtyři trojice a něco k tomu J, abychom získali alespoň jeden bod. Příští zápas musíme zabrat od začátku a nepustit soupeře do vedení. 0:3, ačkoliv to není nemožné, se prostě těžko obrací na vítězství.

12. 4. 2015

Lukáš Kašpar