Kašpar Lukáš (C), Petr Martin, Líbal Marek, Kučera Petr, Konečný David, Voříšek Radim, Voříšek Dušan, Adamec Jiří, Němec Tomáš

(chybějící opory, zlomové momenty, překvapivý výsledek zápasu)

3.      kolo – 18. 4. 2015 – Zlín - Prštné

Ve třetím kole 2. ligy jsme vyrazili k dalšímu nováčkovi soutěže.

1D-1D Košatka David, Nováček Ivo x Petr Martin, Adamec Jiří (Kučera Petr)

Do naší první dvojice jsme opět pozměnili sestavu oproti posledním dvěma zápasům a nasadili jsme k Martinovi debutujícího Jirku. Nesehranost a nervozita byla u našich hráčů znát, i tak ale bojovali do posledního míče, kde ve druhém setu prohráli těsně 10:9. 1:0 pro domácí.

2D-2D Kábela Jan, Pastyřík Petr x Kašpar Lukáš, Voříšek Radim (Líbal Marek)

I do druhé dvojice nastoupila nová sestava. Lukáš s Radimem se dlouho na kurtu hledali, horší mezihra a Radimovi chyby na útoku rozhodly k prohranému prvnímu setu. V druhém setu to pokračovalo, což vedlo ke střídání Radima za Marka, a to se ukázalo jako dobrý tah. Marek s Lukášem hráli zodpovědně, mezihra i pole se výrazně zlepšilo a to vedlo k výhře druhého i třetího setu – oba 10:9. Srovnáno 1:1.

1T-1T Košatka Ondřej, Nováček Ivo, Gavenda Martin x Kašpar Lukáš, Voříšek Radim, Kučera Petr

Ve trojicích jsme chtěli soupeři odskočit, což se nám vůbec nedařilo. Dobré pole obou týmů vedly k dlouhým výměnám, vyrovnané všechny tři sety, kde měl soupeř o trochu více štěstí – 8:10, 10:9, 10:9. 2:1 pro domácí.

2T-2T Kábela Jan, Pastyřík Petr, Skřivánek Viktor x Petr Martin, Voříšek Dušan, Adamec Jiří

Druhá trojice nenechala nic náhodě, museli jsme tento zápas urvat. Ze začátku chladný výkon všech hráčů, pak se ale naši chytli, Dušan s Jirkou chytali Martinovi v poli, ten trpělivě čekal na body. Výhra ve dvou setech (a jeden z mála „nevyrovnaných“ zápasů) a opět srovnáno – 2:2.

3D-3D Skřivánek Viktor, Honysz Petr (Gavenda Martin) x Konečný David, Voříšek Dušan

Opět nová sestava liché dvojice, kluci si vůbec nepřipravili, to vedlo k mizernému útoku a k prohranému prvnímu setu. Do druhého setu šli kluci s několika pokyny, a kupodivu to oba plnili a ve druhém setu „přejeli“ soupeře. A šlo se opět do třetího setu, kde to šlo bod za bod a nejtěsnějším výsledkem jsme urvali set pro nás a poprvé v utkání jsme šli do vedení. 2:3.

1S-1S Nováček Ivo x Kašpar Lukáš

Zde jsme chtěli navýšit o další bodík. V prvním setu nedal Lukáš soupeři šanci, ovšem druhý set byl úplně jiný. Ivo se dostal do hry, Lukáš ze hry. Netrefoval údary čistě, ty soupeř pochytal a potrestal. Set zaslouženě pro Iva. Ve třetím setu rozhodčí pískl tak rychle, že si Lukáš neuvědomil pozici a podal ze špatné strany, přišly další chyby, ale Lukášovi se podařilo ještě srovnat na 9:9. Zde ale soupeř umístěným útokem do růžku rozhodl o vítězství. A znovu srovnáno. 3:3

1T-2T Košatka Ondřej, Nováček Ivo, Honysz Petr x Petr Martin, Voříšek Dušan, Adamec Jiří

I tento zápas byl opět vyrovnaný. A opět zde byl zápas o poli. Dlouhé výměny, trpělivá hra obou trojic. My se trápili na útoku o něco víc, a tak první set získal soupeř. Od druhého setu jsme ale útok zlepšili, kluci Martinovi líp připravovali a díky tomu jsme šli pár míči navrch. Tento náskok jsme si udrželi až do konce zápasu a ve třech setech (opět) vyhráli. 3:4

2T-1T Kábela Jan, Pastyřík Petr, Skřivánek Viktor x Kašpar Lukáš, Voříšek Radim, Kučera Petr

Abychom získali další bod v zápasu a udrželi si tak i dobrou statistiku trojic (zatím vždy 3 ze 4), museli jsme tuto trojici vyhrát. Od začátku jsme si postupně vytvářeli náskok, což stačilo k zisku prvního setu. Ve druhém jsme už soupeři nedali žádnou šanci, neprošel přes naše pole a blok, zatímco my jsme bodovali téměř ze všeho. Zaslouženě vyhraná trojice. 3:5.

1D-2D Košatka David, Nováček Ivo x Kašpar Lukáš, Voříšek Radim

Zde jsme chtěli zápas ukončit a jít se už zahřát. Ovšem soupeř se vzdát nechtěl, bojovností v poli, pestrou hrou a naší nesehraností, která byla znát celé dva sety, domácí zaslouženě vyhráli dvakrát 10:8 a snížili na 4:5.

2D-1D Kábela Jan, Pastyřík Petr x Petr Martin, Adamec Jiří

Ze Zlína jsme si chtěli ale přivézt dva body. Martin a Jirkou nastoupili do zápasu pouze s jediným cílem. Od začátku kluci makali, předvedli úplně jiný výkon než v první dvojici, skvěle vyjetým polem a pestrým útokem obou borců si šli pro vítězství ve dvou setech. 4:6 a pro nás první letošní výhra.