2:0, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3, 4:5, 5:5

Popis rozhodující události

(chybějící opory, zlomové momenty, překvapivý výsledek zápasu)

1. kolo – 4.4.2015 – hala Hronov

Na první letošní zápas jsme vyrazili do sportovní haly v Hronově v plné sestavě.

1D-1D Kleandr J., Andrýs J. (Hoffmann J.) x  Židek M., Voříšek R.

Do našeho prvního zápasu jsme nasadili nově sestavenou dvojici Voříšek R. – Židek. Kluci sice nezačali špatně, ale byla vidět nervozita, která vedla k nepřesnostem a následně i chybám v útoku. První set vyhráli domácí poměrem 10:8. Naopak v druhém setu se kluci dali dohromady, měli perfektní mezihru, bodový útok a pole – tím převálcovali domácí 10:1. Už to vypadalo, že ve třetím setu nedají opět domácím šanci, ale třetí sety jsou nevyzpytatelné. Několika chybami a neproměněnými útoky dostali domácí do laufu a ti už to nepustili. 1:0 domácí.

2D-2D Hartman D., Řehák M. x Petr M., Kašpar L.

Do druhé dvojice nastoupila sestava z loňské sezóny – Petr, Kašpar. Čekalo se, že souhra z minulého ročníku bude platit, ale společné netrénování přes celou zimu bylo znát a kupily se chyby hlavně v mezihře, kdy Lukáš nedokázal nahrát Martinovi a naopak, čímž jsme byli bez útoku. Naopak domácí toho využili a potrestali. Takto se to táhlo celé dva sety. 2:0.

1T-1T  Vlach L., Doležal L., Řehák M. (Valášek T.) x Petr M., Kašpar L., Voříšek D.

Po prvních dvojicích jsme se museli soustředit na trojice a pokusit se je obě vyhrát a srovnat skóre. První trojice nastoupila ve složení Petr, Kašpar a místo loňského nahrávače Kučery nastoupil Voříšek D. Martin vládnul na síti jak útokem, tak i blokem, Lukáš s Dušanem mu chytali pole, což Martina donutilo ještě víc dřít a se soupeřem si pohrával. Domácím nepomohlo ani střídání - zasloužená výhra ve dvou setech. 2:1.

2T-2T  Kleandr J., Hartman D., Andrýs J. x Voříšek R., Kučera P., Konečný D. (Židek M.)

Do druhé trojice nastoupila úplně nová sestava – Voříšek R., Kučera, Konečný. Po katastrofálním začátku, kdy jsme nedokázali díky špatné mezihře udělat bod, vedli domácí 6:1! Přišlo střídání Davida za Martina, kluci se srovnali, pochytali pole, dokázali si nahrát a hlavně bodovat. Udělali 5 bodů v řadě a srovnali na 6:6, domácí pak už do konce setu udělali pouze jeden bod. Parádní otočka a set pro nás. Druhý set byl po skoro celou dobu vyrovnaný, kdy ale bojovností v poli jsme urvali nějaké body navíc a dotáhli zápas do vítězného konce. Srovnáno 2:2 a opět se ukázalo, že trojky jsou pro nás disciplína číslo 1.

3D-3D Vlach L., Valášek T. x Voříšek D., Kučera P. (Kalousek D.)

Naopak po trojicích přišel náš kámen úrazů – lichá dvojka, do níž nastoupil Voříšek D. s Kučerou. Zde bylo velké trápení obou našich hráčů, obzvlášť Petra, proto přišlo střídání Kalouskem. To bohužel ničemu nepomohlo a kluci dostali nářez 10:1. V druhém setu to probíhalo stejně jako v prvním – bez komentáře. 3:2.

1S-1S Andrýs J. x Kašpar L.

Přišla první letošní dovednostní disciplína jednotlivců, kdy za hosty nastoupil Lukáš. Ten dobře podával, vracel míče, bodoval a soupeři nedal téměř žádnou šanci. Honza nevěděl, co hrát a to vedlo k několika nevynuceným chybám. Výhra hostujícího hráče ve dvou setech a opět srovnáno – 3:3.

1T-2T  Vlach L., Doležal L., Řehák M. (Valášek T.) x Voříšek R., Židek M., Kučera P. (Líbal M.)

Vyrovnaný zápas s dlouhými výměnami a bojovným polem, které jsme sice měli o něco horší, ale díky chybám soupeře jsme drželi krok. V prvním setu jsme tahali za kratší konec my, ve druhém soupeř. Ve třetím setu jsme nakupili víc chyb my a výhru si domácí nenechali utéct. 4:3.

2T-1T  Kleandr J., Hartman D., Andrýs J. x Petr M., Kašpar L., Voříšek D.

Pokud jsme pomýšleli alespoň na bod, museli jsme tento zápas vyhrát, protože v dnešním utkání jsme se na výhru obou dvojic spoléhat nemohli. Trojice hostů postupovala stejně jako v prvním zápase – skvělé pole, Martin řádící na síti a výhra ve dvou setech. A opět srovnáno – 4:4.

1D-2D Kleandr J., Andrýs J. x Petr M., Kašpar L.

V prvním setu Martin s Lukášem hráli dobře, Lukáš pochytal párkrát pole, Martin vzápětí bodoval na útoku, získali jsme pár míčů náskok a ten si udrželi do konce setu. V druhém setu byla hra vyrovnaná, ale opět několika chycenými soupeřovými útoky jsme se dostali do vedení. Za stavu 9:8 pro hosty domácí útočili do autu, který, kromě obou rozhodčích, viděli všichni (včetně domácích) - 9:9 a hosty to rozhodilo, Lukáš dal špatný příjem, pak Martin nahrnul náhru na síť a Lukáš při útoků škrtnul o sako. Ve třetím setu vedli jednou domácí, pak hosté. Za stavu 9:9 jsme byli na útoku, hosté chytili, dobře si připravili, ale jejich útok jsme následně také chytli a proměnili. 4:5 a první letošní bod doma.

2D-1D Hartman D., Řehák M. x Voříšek R., Židek M.

Od nás po vložce asi nejhorší zápas. Žádná příprava, žádná mezihra, žádný útok. V obou setech! Domácí se toho nezalekli a šli si „alespoň“ pro bod, což se jim podařilo. U našich hráčů to vypadalo, že jim bod stačí a o druhý se bojovat nemusí.