2. liga mužů - skupina B - 2005 - Tabulka základní části

2.liga mužů - skupina B - 2005 - Tabulka základní části

1.            NC Břve                              14            10           2             2             77:40     22

2.            TJ Sokol Bedřichov               14           9             3             2             75:44     21

3.            SK Bělá                              14             8           1              5             65:55     17

4.            NK CLIMAX Vsetín               14           7             2             5              65:57     16

5.            TJ Dyn. Č.Budějovice           14           6             3              5             66:59     15

6.            TJ Avia Čakovice"B"             14           5             1              8              50:67     11

7.            TJ Pankrác"B"                     14            2             3             9              48:77     7

8.            NK Oseva UNI Choceň         14           1             1             12             34:81     3

KOMENTÁŘE K ZÁPASŮM

II. liga "B", 14.5.2005 Bělá - Č. Budějovice 3 : 6:

Dušan Čukan (19.05.2005 15:59):

Průběh utkání : 0:2, 2:2, 2:5, 3:5, 3:6.

Sestavy : domácí v úplném složení (zdravotní indispozice 2 hráčů), hosty posílil dosud chybějící O. Křiváček.

Po slabším výkonu v minulém kole domácí změnili sestavení i nasazení dvojic, ale nepřineslo to očekávaný efekt (proti sehraným dvojkám hostí se projevili jako slabina i drobné chyby v souhře). Naopak trojky se nepovedly hostům. Pak hosté vyhráli 3D, singl (10:5,9:10,9:10) a byli psychicky odolnější v následující trojce (10:8,8:10,pak až 0:7 zejména vlastními chybami domácích a třetí set celkem 6:10). Po snížení stavu další trojkou nedokázala domácí dvojice vyhrát set z vedení 9:7 a vybojovat alespoň šanci na bod.
Jako trenér samozřejmě nemohu být spokojen s výsledkem, navíc ani s přístupem a nasazením některých hráčů (včetně opor).
Hosté po zápase ocenili vzájemnou korektnost hráčů, prostředí i diváckou kulisu, kterou 30 domácích fanoušků vytvořilo.

II. liga 'B', 22.5.2005 Pankrác 'B' - Bělá 5 : 5:

Dušan Čukan (24.05.2005 07:17):

Sestavy :
Pankrác "B" - Beránek, Albrecht, Čuda, Buddeus, Cihelka, Neumann, Zaplatílek.
Bělá - Čukan, Rožek D., Kapitola J., Rožek M., Kop, Tvrzický, Kapitola M., Remeš, Kašpar.

Průběh utkání: 3:0, 3:2, 5:2, 5:5.

Po několika nepříliš povedených výkonech jsme jeli na Pankrác s odhodláním (a nutností) bodovat. Začátek ale byl od nás opět nervózní (proložený konflikty mezi spoluhráči přímo na hřišti) a domáci naopak začli v pohodě. První zlomový moment nastal až v utkání 2T-2T, kdy ve třetím setu nahrávač hostů kazil a kazil, ale těsně před jeho vystřídáním jeho mizerné náhry neunesl spoluhráč a úmyslně zakopl míč za plot místo míče "zadarmo", za což jsem ho okamžitě poslal z hřiště (za stavu 7:3 pro domácí). Zabojovali jsme, zadařilo se, otočili jsme výsledek setu na 8:10 a zaznamenali důležitý první bod. Dalším klíčovým bodem bylo vítězství druhé dvojky hostí nad elitní domácí dvojicí. V tomto utkání konečně bez nervů a stresování hostující dvojice předvedla opravdu to, na co má. V utkání posledních dvojic jsme vyhráli sice těsně, ale po celé utkání byla naše dvojice "nahoře".
Jako trenér musím konstatovat, že vzhledem k okolnostem a průběhu utkání musím být s bodem (a zejména se vzepětím za nepříznivého stavu) spokojen.
Perlička na závěr : k zápasu se nedostavil ani jeden z delegovaných rozhodčích (Hofman, Josek) a pískal domácí p. Svoboda - A PÍSKAL NAPROSTO FÉROVĚ!!! Byl to nejlepší rozhodčí, jaký nám doposud kde pískal. Pro komisi rozhodčích by to mělo být téma k vážnému zamyšlení.

II. liga 'B', 30. 4. 2005 Bělá - Čakovice 'B' 6 : 4:

Dušan Čukan (02.05.2005 15:02): Domácí (nováček soutěže) přivítali průběžně vedoucí mužstvo soutěže a "vrhli" se na něj s velikým nasazením.

Průběh utkání : 4:0, 4:2, 5:2, 5:4, 6:4.

Rozhodli již úvodní duely dvojic a trojic. Po tom, co se hosté dvěma body vrátili do utkání, uklidnila domácí výhra 1. trojky. Již v dalším zápase dvojic mohli domácí rozhodnout, ale z vedení 7:4 ve třetím setu vlastními chybami (1x skažený servis, 2x skažený útok, 2x špatná náhra) prohráli 8:10 a překvapivé vítězství jistili až v posledním zápase dvojic 2:0 na sety.
Kvalitní a férové utkání ocenil i poražený soupeř, rovněž 25 domácích fanoušků bylo nadšeno.

II. liga "B", 28.5.2005 Bělá - Vsetín 6:2:

Dušan Čukan (30.05.2005 09:14):

Sestavy :
domácí - Čukan, D. Rožek, J. Kapitola, Kop, M. Rožek, Remeš, M. Kapitola, Tvrzický, Kašpar
hosté - Gargulák, M. Srněnský, Zbrožek, Švirák, Gebel, Vychopeň, Srněnský T.

Průběh utkání: 1:0 (10:5,10:9), 2:0 (9:10,10:8,10:8), 2:1 (6:10,10:4,3:10), 3:1 (10:8,10:4), 3:2 (9:10,6:10), 4:2 (10:3,10:6), 5:2 (10:9,10:7), 6:2 (10:3,9:10,10:7).

Po dobrém začátku jsme si trochu zkomplikovali v 1T-1T život velice nevyrovnaným výkonem s mnoha chybami (zejména ve 3. setu) a špatným výkonem 3D, ale vyšel tah s nasazením jiného než "obvyklého" singlisty a utkání se zlomilo.
Pro mě jako trenéra je pozitivním signálem, že se nám podařilo překonat pokles výkonnosti a psychické problémy, které nás v několika předešlých utkáních limitovaly. Mužstvo podalo i ve velkém vedru bojovný a kvalitní výkon, za což bylo oceněno i 30 diváky.

II. liga "B", 5.6.2005 Břve - Bělá 4:6:

Dušan Čukan (06.06.2005 17:18):

Sestavy : domácí - M. Sachl, T. Šťastný st., R. Zajíc, J. Kohout, M. Sachl ml., J. Javůrek, J. Pokorný, J. Voith
hosté - J. Kapitola, M. Kapitola, M. Remeš, D. Čukan, M. Rožek, D. Rožek, V. Tvrzický, P. Kop

Průběh utkání : 0:1 (9:10,7:10), 0:2 (10:8,6:10,7:10), 1:2 (10:5,10:5), 2:2 (10:8,10:5), 3:2 (10:8,10:8), 3:3 (6:10,5:10), 4:3 (4:10,10:6,10:8), 4:4 (9:10,10:8,9:10), 4:5 (9:10,10:5,7:10), 4:6 (3:10,10:9,7:10).

V utkání se hostům mimořádně dařilo ve dvojkách a naopak domácí nás přehrávali jistotou v obraně a na náhře ve trojkách. Zlomovými body pro vývoj utkání byly: singl (dorostenec Kop nátlakovou hrou přehrál zkušeného Zajíce), vítězství trojky hostí J.Kapitola, M. Rožek, Kop v utkání 2T-1T a výhra dvojky D.Čukan, D.Rožek (v 2.setu střídal M. Rožek) v utkání 1D-2D, která hostům zajistila min. bod a klid do posledního duelu. Utkání velice solidně řídili rozhodčí P. Rackovský a J. Hykel z Čáslavi. První rozhodčí se dle mého názoru dopustil jediného omylu v posledním utkání dvojic, kdy za stavu 7:8 ve druhém setu viděl (asi jako jediný) síť hostujícího blokaře a "vyrovnal" na 8:8 a vzápětí při 8:9 po hlasitém komentáři předešlého výroku udělil hráči z lavičky hostí ŽK a opět "vyrovnal" na 9:9. Naštěstí jsme to ve třetím setu ustáli a zvítězili. Několik domácích fandů tím určitě nebylo nadšeno. Za zmínku ještě stojí, že hráči obou mužstev byli navzájem velice korektní a na obou stranách si navzájem přiznali několik chybných míčů. Jen tak dál, třeba zase v nohejbalu zvítězí slušnost.

II. liga "B", 11.6.2005 Bělá - Choceň 6 : 0:

Dušan Čukan (13.06.2005 15:49):

Sestavy :
hosté - R. Blaha, Bezdíček, Matějovský, Radiměřský, Kubec, Kužma

Průběh utkání : 1:0 (10:6,10:8), 2:0 (10:4,10:5), 3:0 (10:5,10:7), 4:0 (5:10,10:6,10:6), 5:0 (10:8,10:5), 6:0 (6:10,10:3,10:4).

Poté, co se hostům nepovedlo bodovat 1D ani 1T, jejich odpor postupně slábnul.
Ve 2T jsem nechal zahrát celou lavičku a zkoušeli jsme různé kombinace pro další boje (proto ztráta setu). Rovněž prohraný set v singlu byl dílem malého nasazení domácího hráče, po domluvě se vše vrátilo do normálu.
33 diváků bylo překvapeno rychlým koncem utkání.