3:5 Petr, Žídek, Němec – Široký, Máca, Bláha M.

4:5 Červinka, Žídek – Bláha L., Kostka M.

Číselný popis vývoje utkání

0:2; 1:2; 1:5; 5:5

Popis rozhodující události

(chybějící opory, zlomové momenty, překvapivý výsledek zápasu)

Za slunného sobotního odpoledne se konal zápas 2. Kola nohejbalové 2. Ligy v Bělé, kam dorazil tým TJ Sokol Třebíč.

Domácím chyběl v sestavě Rožek, Horáček a Kalousek.

V zápase prvních dvojic začali lépe domácí, kteří si na začátku setu vytvořili náskok, který drželi do konce prvního setu. V druhém setu však domácímu Žídkovy odešel příjem a hosté toho využili a druhý set získali pro sebe. Ve třetím setu se příjem domácích nezlepšil a hosté si vytvořili náskok, který pohodlně udrželi do konce utkání. 0:1

Zápas druhých dvojic je těžko komentovat. Řekl bych to asi takto. Občas z oblohy přiletí nadílka, přilepí se vám na podrážku a balón nepřehodíte přes síť, ať se snažíte sebevíc. Tak přesně vypadal první set domácích. Do druhého setu však domácí přehodili nadílku na hosty a ta samá parodie na nohejbal se v druhém setu konala na straně hostů. V třetím setu se konečně začal hrát nohejbal. Domácí však dvakrát špatně příjmuli balón, což je v konečném součtu mrzelo. 0:2

Do prvních trojic nastupovala domácí elitní formace, která prozatím neprohrála. A i v tomto utkání nenašla přemožitele. S neprostupným polem a kvalitním útokem s klidem ovládla oba hrané sety a zaslouženě vyhrála. 1:2

Zápas druhých trojic si pro diváky a hráče připravil napínavou podívanou. Zápas byl hlavně doménou smečařů a zápas probíhal balón za balónem. V prvním setu však byli šťastnější hosté. V druhém setu domácí pochytali pár útoků, které útočící Petr s Žídkem potrestali a druhý set po zásluze ovládli. Třetí set byl až dech beroucí. Za stavu 9:9 byli domácí na útoku, ale hosté kvalitní útok Petra vybrali a potrestali. 1:3

Do liché dvojice za domácí nastoupili Konečný s Kučerou, kteří spolu poprvé hráli. Bohužel nesehranost byla velmi znatelná a pro soupeře jistě potěšující. Kluci makali, ale na hosty neměli. Důsledkem byla prohra ve dvou setech. 1:4

Do singlu za domácí nastoupil Petr, který ve Vrdech slavil úspěch. Dnes to však nebylo ono. Špatná mezihra a velká kazivost. Zodpovědný soupeř si pohodlně pohlídal oba sety a vyhrál. Tímto zároveň získal pro hosty jistý bod a 4 mečboly. 1:5

Domácím nyní nezbývalo než věřit v zázrak.

Domácí elitní trojice se hned zakousla do soupeře a první set proměnila ve vítězství. K prvnímu setu přidala následně druhý vítězný set a zachovala si svou neporazitelnost. 2:5

Domácí druhá trojice si z toho vzala příklad a hostující trojici nedala ani v jednom setu šanci. Pestrou hrou, s přehledem soupeře převálcovala a domácí poslala do odvetných dvojic a přiblížila tím šanci na remízu. 3:5

Domácí první dvojice začala dobře. Dobrá mezihra a pole domácím zajistilo výhru v prvním setu. Druhý set byl ze začátku vyrovnaný, ale s přibývajícími body měli domácí větší a větší převahu, kterou proměnili ve vítězství. 4:5

Nyní jsme byli krůček od zázraku a vyrovnání.

V poslední dvojici byla na hostech znatelná nejistota z průběhu utkání a domácí toho s neuvěřitelnou dravostí využili a první set proměnili ve výhru. Rozjetí domácí především Kašpar nepolevili a druhý set makali stále naplno, tím hosty postupně obírali o cenné body. Druhý set a remíza byla naše. 5:5

Neuvěřitelné.

Začátek zápasu byla tragédie, nechávat soupeřům takový náskok se nevyplácí. Chybami se člověk učí. Alespoň víme na co se zaměřit. Za daného vývoje zápasu, můžeme být rádi za bodík. Pochvalu zaslouží trojice Červinka, Kašpar, Kučera, kteří drží svojí neporazitelnost a dále pak ještě jednou Kašpar za poslední dvojici.