(př. 1:0, 1:3, 4:3, 4:5, 5:5)

2:0, 2:1, 3:1, 3:5, 4:5, 4:6

Popis rozhodující události

(chybějící opory, zlomové momenty, překvapivý výsledek zápasu)

Za sobotního dopoledne jsme zavítali do nohejbalového stánku TJ Slavoje Vrdy. Počasí bylo téměř ideální a ve vzduchu se vznášelo očekávání obou týmů ze svého prvního mistrovského zápasu v 2. lize.

Hosté do prvního zápasu nasadili svoji první dvojici ve složení Červinka, Petr a tím chtěli přetlačit první domácí dvojici Ďurďa, Říčan. Zápas však vůbec nevypadal jako souboj elitních dvojic. Špatná mezihra a velká kazivost rozhodla, že po prvních dvou setech byl nerozhodný stav 1:1 a šlo se do třetího setu. Bohužel, hostující Petr hned první balon kopl do autu a domácí byli ve výhodě. Hosté se však nevzdali a bojovností si vzali výhodu zpět. Za stavu 9:9, byli hosté na příjmu a dalo se očekávat, že zápas ukončí. Červinka však z dobré náhry nezabodoval a domácí toho využili a hosty potrestali 1:0.

Do druhých dvojic nastoupili za domácí Hezina s Havránkem a za hosty Kašpar a Konečný. Zápas byl od začátku velmi vyrovnaný a napínavý. Nervozita byla viditelná na obou týmech, což ovlivňovalo kvalitu hry a zvyšovalo vypjatost duelu. Hosté  však v rozhodujících chvílích udělali chybičku navíc. Tyto chyby hlavně v mezihře rozhodly o tom, že domácí se ujali vedení 2:0.

Po úpravě kurtu se schylovalo k zápasům trojic. I toto klání zaručovalo velmi vyrovnaný a bojovný zápas, což se nakonec i potvrdilo. Dlouhé výměny a tahání bodu za bodem bylo pro diváky velmi vzrušující podívanou. Za domácí na síti řádil dlouhonohý Ďurďa. Za hosty rychlonohý Kučera s Kašparem, kteří tak skvěle podrželi smečujícího Červinku. I zde dospěl zápas do třetího setu. Kde nakonec byli šťastnější hosté 2:1.

Následující zápas druhých trojic byl jak na houpačce. Hosté v prvních setu nedali šanci domácím a v první set jednoznačně vyhráli. V druhém setu se konalo to samé s tím, že domácí jednoznačně porazili hosty. Následoval tak třetí set, ve kterém se hosté po výborné obraně a dobrém útoku dostali do vedení 9:7. Zde se to však zaseklo. Faul hostujícího Petra na domácího Havránka a následující nedůrazné útoky hostů, domácí potrestali a nakonec převrátili vítězství na svoji stranu 3:1.

Zde na hosty začala padat lehká deka. Věděli jsme, že následuje lichá dvojice, do níž nastoupí Žídek s Kučerou, kteří spolu ještě nehráli.

Stalo se však něco, s čím asi nikdo nepočítal. Hostující Žídek s Kučerou si náramně sedli. Domácím nedali k balonu pořádně čuchnout. Kučera předváděl neuvěřitelné pole s precizním útokem, které stejně tak výborně podpořil Žídek. Domácí jednoznačně prohráli. Hostující dvojice předvedla všem divákům i hráčům, jak se má dvojice hrát a zároveň to byl i nejkvalitnější zápas ze strany hostů 3:2.

Po přípravě kurtu následoval singl, do kterého se za domácí postavil Havránek a za hosty Petr. Hostující Petr určoval tempo po celý zápas a zaslouženě vyhrál. Jedinou vráskou na tomto zápasu bylo pár zbytečných chyb Petra, které si však mohl dovolit 3:3.

Tyto dva vyhrané zápasy nám znovu vrátily krev do žil a deka se začala přesouvat na domácí. To se potvrdilo v následujících trojicích. Kde byl vypjatý pouze první set, který po taktické domluvě skvěle zakončil Žídek. Druhý set hosté nepodcenili a zaslouženě si došli pro vítězství 3:4.

Tým hostujících byl nahoře a v prvním setu dalších trojic si Červinka přes nízko blokujícího Havránka udělal dálnici, která zaručila pohodlný zisk prvního setu. Do druhého setu již blokoval Hezina, který vystřídal na konci prvního setu Havránka. Domácí se po změně probrali a neukázněnou trojici hostů s přehledem přehráli. Třetí set byl už o něčem jiném. Žádný s týmů nechtěl udělat chybu, což mělo za důsledek spoustu výměn a dramatických okamžiků, ve kterých zápas dospěl do stavu 9:9. Hostující tým byl na příjmu a tuto příležitost na první pokus využil 3:5.

Hostující hráči doufali, že dvojice Kašpar, Konečný se poučí z prvního zápasu a skleslou domácí dvojici porazí. První set tomu i napovídal. Kluci hráli zodpovědně a udělali méně chyb než domácí a první set vyhráli. Pak se vše vrátilo do starých kolejí ba i hůře. Mezihra hostů vůbec nefungovala a přes síť jsme balón spíše házeli, než kopali. Tak to pokračovalo po zbytek zápasu, který jsme zaslouženě prohráli 4:5.

Nyní přišlo na zápas, který rozhodoval, zda se týmy rozejdou shodně, nebo tým hostů dosáhne na své první vítězství v 2. lize.

Domácímu týmu se však herně moc nedařilo. Hosté zápas ovládli a to i na úkor, že Červinkovi se moc nedařila náhra 4:6.

Zápas nemohu hodnotit vyloženě pozitivně, ale ani negativně.

Doufám, že jsme se už všichni z prvního zápasu pos**li a do dalších zápasů zbavili nervozity. Jsem velmi rád za velmi sympatické výkony Žídka a Kučery, kterým patří pochvala. Věřím, že se naše herní kvalita bude jen zlepšovat a v následujících zápasech znovu dosáhneme na výhru.